Znakowanie

Techniki aplikacji:

Sitodruk
Najprostsza, i w wielu przypadkach najlepsza, technika nadruku, stosowana głównie w przypadku koszulek typu T-shirt i bluz sportowych. Nadruk bezpośrednio na wyrobie.

Flock
Technika nadruku flock'owego jest bardzo efektowna ze względu na to, że nadruk nie jest gładką powierzchnią tylko tzw. meszkiem o danej wysokości włosa. Wykonujemy flock metodą wygrzewania. Flock nanosimy na prawie każdą odzież i tkaninę. Nadruk jest wytrzymały i nie spiera się.

Flex
Technika ta polega na wycięciu na ploterze tnącym w specjalnej folii wzoru w odbiciu lustrzanym , a następnie po usunięciu zbędnego materiału, wygrzaniu folii w tkaninę. Folia Flex posiada gładką, lekko "gumową" fakturę,

Plastizol
Tą metodą drukujemy bezpośrednio przeważnie kolorowe koszulki, bluzy i tkaniny z małą zawartością dodatków sztucznych. Nadruk ma bardzo dobre krycie oraz jest elastyczny co zapobiega pękaniu po wielu praniach. Wzory tak wykonane najlepiej jest prasować na lewej stronie przy niskiej temperaturze żelazka.

Haft
Haft jest elementem trwałym, często postrzeganym jako luksusowy. Wyroby są haftowane pojedynczo, co oznacza, że każdy wyrób może być wykonany zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.

Wyszywanka metka
Idea jest taka sama jak w przypadku haftu jednak zamiast haftu bezpośrednio na wyrobie, marka jest haftowana na nośniku, który zostaje następnie przyszyty do wyrobu lub zaprasowany.

Wytłaczanie
Wytłaczanie jest metodą, w której tekst jest wybijany w tkaninie w postaci trójwymiarowej. Efekt końcowy jest dyskretny i luksusowy.

Tkana metka
W przypadku zamawiania większych ilości wyrobów, tkana metka jest często tańsza od bezpośredniego haftu lub wszywanej metki. W porównaniu do haftu, tkane metki oferują możliwość zastosowania mniejszych liter i drobniejszych szczegółów. Metki są przyszywane do wyrobu lub zaprasowywane, w taki sam sposób jak metki haftowane.

Użytkowanie
Trwałość zależy od tego, jak dobrze się o nie troszczymy. Przestrzeganie podanych zasad prania pozwoli na dłuższe użytkowanie odzieży. W celu uzyskania instrukcji prania należy zawsze spojrzeć na metkę.